Bak en presenteer de mooiste taarten, cakes en nagerechten met de ronde Madeleine taartvorm van Emile Henry. Met een royale diameter van 27 cm en een inhoud van 2,2 liter is deze ovenschaal een echte blikvanger in de keuken. De sierlijke, golvende rand geeft elk baksel de charmante contouren van een traditionele Franse madeleine. Dankzij de verfijnde kleur Argile – een zachte, warme crème/zandgrijze tint – transformeer je je baksels direct tot een feestelijk middelpunt op tafel.
Emile Henry vervaardigt al haar keramiek in Frankrijk uit natuurlijke Bourgondische klei. Het gepatenteerde HR® (High Resistance) keramiek geleidt de ovenwarmte uiterst geleidelijk naar de kern van je gebak. Hierdoor garen deeg, vullingen en cakes fluweelzacht en gelijkmatig zonder dat de randen uitdrogen of aanbranden. Bovendien blijft je taart of dessert aan tafel nog lang heerlijk op temperatuur.
Het oersterke, geëmailleerde glazuur is kras- en stootvast. Je kunt taarten, cheesecakes of hartige quiches dus moeiteloos direct in de schaal aansnijden en opscheppen met een metalen taartschep of mes. De vorm verdraagt extreme temperatuurschommelingen: je kunt een voorbereid dessert direct vanuit de vriezer of koelkast in een voorverwarmde oven plaatsen.
Merk: Emile Henry
Serie: Madeleine
Product: Taartvorm / Cakedoor / Ovenschaal / Serveerschaal
Vorm: Rond met golvende rand
Afmetingen: Ø 27 cm x (h) 6,5 cm
Inhoud: 2,2 liter
Kleur: Argile (Crème / Zandgrijs)
Materiaal: HR® Keramiek (High Resistance)
Geschikt voor: Oven, Magnetron, Vriezer (-20°C tot +270°C) en Vaatwasser
Herkomst: Frankrijk (Marcigny)
Garantie: 10 jaar fabrieksgarantie
Gebruik: Vet de vorm voor het inbrengen van deeg of beslag licht in met boter en een beetje bloem voor het makkelijkste uitserveren.
Schoonmaken: Het gladde glazuur voorkomt aanbakken. De taartvorm is volledig vaatwasserbestendig. Eventuele koekresten laat je eenvoudig even weken in warm water met wat afwasmiddel.
In onze kookwinkel in Elst is de Madeleine-serie van Emile Henry een van onze favoriete cadeautips voor bakliefhebbers. De sierlijke rand maakt het bakken van een 'eenvoudige' appelcake of tiramisu meteen heel chic!
Mijn baktip: omdat deze schaal zo diep is (6,5 cm), is hij niet alleen geschikt voor gebak, maar ook fantastisch voor koud opgestijfde desserts zoals tiramisu, trifle of een feestelijke laagjes-cheesecake die je mooi in de schaal laat staan!